Usługa Pre-order Furelle dla odpowiedzialnej mody!
24.jpg

Usługa Pre-order w Furelle dla osób, które kochają spersonalizowaną modę i środowisko

Jak wielkie koncerny odzieżowe niszczą nasze środowisko? Jak kupować świadomie w trosce o naszą planetę, ale i odpowiadając na własne potrzeby? Poznaj ideę naszej usługi Pre-order, która odbiega od produkowania ubrań na tzw. „wieszak”, a w zamian za to oferuje unikatowe kolekcje, w których tworzone są tylko modele pokazowe, a każda kolejna sztuka ubrania wytwarzana jest tylko na indywidualne zamówienie.

Usługa Pre-order Furelle dla odpowiedzialnej mody

Od lat mówi i pisze się od idei „slow fashion”, w której chodzi przede wszystkim o kupowanie mniejszej ilości ubrań, w sposób przemyślany, ale znacznie lepszej jakości. Kupowanie mniejszej ilości ubrań, ale transparentnie wyprodukowanych przez lokalne marki ważne jest z dwóch powodów. Jednym z nich, jest to, aby w końcu lokalni producenci, którzy tworzą ubrania lepszej jakości i na znacznie mniejszą skalę mieli okazję ze swoim produktem i ceną dotrzeć do konsumentów. Natomiast drugim powodem jest produkcja tkanin, która ma znacznie bardziej negatywny wpływ na nasze środowisko niż mogłoby się wydawać.

To właśnie sam proces produkcji tkanin jest jednym z najbardziej szkodliwych dla środowiska, ponieważ wiąże się z dużym zużyciem wody. Przykładem może być t-shirt bawełniany, do którego produkcji trzeba zużyć aż 2700 l wody. Tego typu działania i nadprodukcja przybliżają nas jeszcze bardziej do zagrożenia ludzkości, czyli deficytu wody. Kolejnym tematem związanym z produkcją są chemikalia, za pośrednictwem których na ubraniach uzyskuje się pożądany kolor. Setki farbiarni odpowiedzialnych za produkcję ubrań pompuje do rzek chemikalia, które szkodzą nie tylko środowisku, ale i nam. To tylko ułamek z problemów i zagrożeń, jakie generuje dla ludzkości sam etap masowej produkcja nieprzemyślanych ubrań. Na drugim kontinuum znajduje się sposób „pozbywania się” wyprodukowanej i niesprzedanej odzieży, jaki preferują sieciówki. Dużym echem odbiły się historie marek, które zaczęły niszczyć i palić ubrania zalegające w magazynach, wszystko po to, aby nie zejść ze swoich cen i nie stracić swojego statusu, do czego mogłoby dojść, gdyby po prostu rozdawali je za darmo biednym. W ten sposób badania pokazują, że w 2050 roku udział przemysłu tekstylnego w światowej emisji dwutlenku węgla może wzrosnąć aż do 26%, sprawiając, że przemysł odzieżowy staje się jednym z najbardziej zagrażających naszej planecie. Jak zatem znaleźć złoty środek i rozwiązanie na poprawę tej sytuacji?

Usługa Pre-order Furelle dla indywidualistek / spersonalizowanej mody

Odpowiedzią Furelle na te problemy jest usługa Pre-order, której fundamentami jest zrównoważona i przemyślana moda. Nie tworzymy potrzeb zakupowych, a na nie odpowiadamy. Wiemy, że nasze klientki chcąc czuć się indywidualnie, a nasze ubrania wyróżniają się na tle projektów, jakie proponują sieciówki. W ten sposób w Furelle już od jakiegoś czasu krok po kroku zmieniamy strategię tworzenia naszych ubrań, w której nie produkujemy ubrań na „wieszak”, a jedynie model pokazowy z każdego ubrania, które znajduje się w naszej najnowszej kolekcji. W wypadku zainteresowania danym modelem oferujemy usługę Pre-order, czyli szycia indywidualnego na miarę wybranego projektu, dzięki czemu nasze klientki mają pewność, że zakupione u nas ubranie jest do nich dopasowane, a także indywidualne, ponieważ dzięki konsultacjom istnieje możliwość wprowadzania drobnych zmian do projektu, dzięki czemu jest on unikatowy.

Czynnikami istotnymi z perspektywy misji naszej firmy oraz środowiska jest to, że dzięki usłudze Pre-order nie wytwarzamy ubrań, które się nie sprzedają, a co za tym idzie, nie musimy ich niszczyć w sposób brutalny dla środowiska. Dzięki przemyślanej i niemasowej produkcji jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientkom jakościowe tkaniny i nieszablonową modę premium. W Furelle od zawsze wiemy, że „mniej, ale lepszej jakości oznacza więcej”, stąd każdego zachęcamy do przemyślanej mody, a nie kupowania w idei fast fashion, czyli „kupuję, bo muszę” w pogoni za zmieniającymi się trendami i potrzebami, które nie są prawdziwe, a sztucznie wytworzone przez wielkie koncerny odzieżowe.

Jak skorzystać z usługu Pre-order w Furelle i zrobić krok w kierunku świadomej mody?

  1. Wybierz model ubrania w naszym sklepie on-line, który Ci się podoba
  2. Umów się z nami na indywidualną konsultację pod nr tel.: +48 695 300 802 lub poprzez e-mail: fashion@furelle.com. Nasz butik znajduje się w Katowicach, ul. Chorzowska 107 (wejście od strony parkingu A3).
  3. Spotkaj się z nami, opowiedz nam czego potrzebujesz i co ewentualnie chciałbyś zmienić w projekcie (kolor, delikatna ingerencja w fason, dodatkowe aplikacje na ubraniu).
  4. Zamów spersonalizowane ubranie i czekaj na pierwszą przymiarkę. :)
  5. Średni czas oczekiwania na zamówienie Pre-order do od I tygodnia do II tygodni.

Jak działa usługa Pre-order Furelle w przypadku zamówień on-line?

  1. Zamów wybrany model ubrania w standardowych rozmiarach, a my po prostu uszyjemy je dla Ciebie i wyślemy.

W ten sposób w trosce również o zdrowie, otrzymujesz zupełnie nowe ubranie, uszyte specjalnie dla Ciebie, którego nikt wcześniej nie mierzył. :)

Jeśli zainteresowała Cię nasza usługa Pre-order lub masz pytania - zadzwoń do nas, albo napisz na naszym oficjalnym koncie Facebook/Instagram. Odpowiemy na wszelkie pytania, a także pomożemy Ci znaleźć model ubrania dopasowany do Twoich potrzeb.

Zespół

Furelle

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl