Drugie Życie Sukienki!
20.jpg

Moda zmienia się bardzo szybko, z sezonu na sezon. My konsumentki i konsumenci odkładamy na półkę lub wyrzucamy niemodne ubrania. Według danych Polacy wyrzucają rocznie ponad 2,5 mln ton odpadów. Tworzymy tym samym poważny problem środowiskowy, mając na względzie fakt, że większość tych ubrań mogłaby być ponownie wykorzystana bądź przetworzona. Czy jako konsumenci jesteśmy w stanie temu zaradzić?

Specjalnie dla Was w Furelle przygotowaliśmy akcję recyklingową. Zanim jednak podamy Wam szczegóły, przygotowaliśmy dla Was kilka informacji, na temat wpływu fast fashion na środowisko naturalne.

Na samym początku cofnijmy się trochę w czasie, do lat 50-60 ubiegłego stulecia, a także do czasów PRLu. Okres ten charakteryzował się małym dostępem do modnych ubrań i każdy produkt był traktowany z dbałości. Nierzadko nasze mamy, czy babcie przerabiały niektóre elementy garderoby, nadając im nowe życie. Aktualnie branża odzieżowa jest jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu. Coraz więcej ubrań jest produkowanych i sprzedawanych. Ubrania coraz częściej wyrzucamy, nie z powodu zużycia, tylko dlatego, że zmieniły się trendy. Wyprzedaże i promocje są dodatkowym czynnikiem prowadzącym do wzrostu ilości odzieży w sklepach, naszych szafach i na wysypiskach śmieci. Odzież stanowi ponad 5% wszystkich odpadów, z czego 50% nadaje się do recyklingu. Modowy recykling to korzyść zarówno dla środowiska, jak i dla naszego portfela. Pomaga zmniejszyć ilość odpadów oraz zredukować skutki związane z produkcją tkanin, która znacząco wpływa na zanieczyszczenie środowiska.

Jak więc możemy temu zaradzić? Na początku Warto przejrzeć zawartość swojej garderoby zastanowić się czy faktycznie nasze ubrania wymagają wymiany na nowe. Podczas wyboru nie kierujmy się modą, ale stanem odzieży. Ubrania, które nie odpowiadają aktualnym trendom, wykorzystajmy ponownie, przeżywając je lub wykorzystując w inny sposób.
Specjalnie dla naszych klientek, z dbałością o środowisko przygotowaliśmy w Furelle specjalną akcję „ Drugie życie sukienki”. Przyjdź do nas ze swoją sukienką, a my przeprojektujemy i zmienimy ją tak, aby była znowu modna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl